Facebook

Зимові засоби для домашнього догляду за шкірою

Зимові засоби для домашнього догляду за шкірою

24.02.2017 | Всі новини

Взимку необхідно переглянути звичні ритуали з догляду за шкірою обличчя і підібрати креми, які захистять від холоду і снігу.

Зима – час зміни звичок, пов'язаних з доглядом за собою. Адже яким би ідеальним не був стан шкіри восени, після різких перепадів температури і холодного вітру вона стає блідішою, чутливішою, набуває схильності до лущення і роздратування. Тому важливо вчасно і правильно скоригувати засоби домашнього догляду за шкірою, зокрема, підібрати крем для найхолоднішої пори року.

Чи варто міняти крем узимку?

Безумовно. Вся справа в тому, що не тільки з віком, але і з різким похолоданням будь-який тип шкіри стає сухішим. Тому, вибираючи крем з догляду за шкірою в зимовий період, візьміть засіб для «сусіднього», більш сухого типу шкіри. Наприклад:

  • якщо у вас жирний тип шкіри і раніше ви користувалися кремом із властивостями матування, сміливо придбайте легкий крем для комбінованого типу шкіри;
  • якщо у вас комбінований тип, то зверніть увагу на засоби для нормальної шкіри;
  • нормальна шкіра буде «вдячна» за крем для сухої;
  • сухій шкірі знадобляться засоби для інтенсивного догляду за сухою і чутливою шкірою.

Чи купувати взимку зволожувальний крем?

Існує міф, що зволожувальний крем узимку – це зло. Багато хто навіть порівнюють шкіру з асфальтом доріг, який після «зимового зволоження» засмучує нас вибоїнами та ямами. Мовляв, зволожувальний крем містить велику кількість води у своєму складі, яка на морозі моментально перетворюється на лід і нещадно травмує шкіру.

Насправді:
- навіть жирний зимовий крем містить воду;
- крем не замерзає на шкірі, адже температура тіла падає до мінусової. Йому просто потрібен невеликий період часу, щоб нагрітися до температури шкіри.

У середньому температура тіла людини 36,6 градусів. Навіть на морозі ми здатні прогріти своєю шкірою повітря навколо нас приблизно на 1,5-2 см! Однак товщина прогрітого повітряного шару різко зменшується на вітрі (через знищення вже зігрітого прошарку).

Тому зволожувальний крем – не зло. Просто його властивостей недостатньо для захисту в зимовий період. Цієї пори року в домашньому догляді за шкірою буде ефективніший крем із домінуючими поживними і захисними властивостями, компоненти якого спрямовані на уповільнення випаровування вологи з поверхні шкіри.

Закінчити нанесення макіяжу потрібно мінімум за 30 хвилин до виходу надвір.

Які функції повинні бути в зимовому кремі?

Звісно, якісні рослинні олії і вітаміни. Рослинні масла утворюють на поверхні шкіри ніжну некомедогенну плівку, яка перешкоджає надмірній втраті вологи, а вітаміни забезпечують живлення та догляд. Добре зарекомендували себе олія жожоба, олія ши, мигдальна олія, оливкова олія, олія персикових кісточок, вітамін Е, вітамін А, вітамін С.

Як правильно наносити крем на шкіру в зимовий період?

Правила нанесення крему та використання основних засобів з догляду за шкірою залишаються незмінними навіть взимку. Очищення, тонізація, нанесення крему, витримка часу на всмоктування засобів і нанесення декоративної косметики (макіяж має бути пошаровим). Закінчити нанесення макіяжу потрібно мінімум за 30 хвилин до виходу надвір.

Чи варто міняти взимку засіб для очищення шкіри?

Тільки в тому разі, якщо при зміні вашого крему на більш насичений відчувається сухість і стягнутість шкіри. Наприклад, якщо у вас сухий тип шкіри, вам підійде засіб для чутливої і сухої шкіри. А якщо жирний тип шкіри, то змініть підсушувальний і матувальний гель для жирної шкіри на засіб для комбінованого або нормального типу шкіри.

Домашні маски в зимовий період

Для жирної шкіри, схильної до висипів, актуальними залишаються маски на основі глини. Проте до їхнього складу вводять невелику кількість масел з легкою текстурою і ефірні олії з антибактеріальним ефектом. Візьміть 1 чайну ложку білої глини, додайте ½ чайної ложки мигдалевого масла з додаванням 2 крапель ефірної олії чайного дерева і 2 крапель ефірного олії апельсина, 1 чайну ложку кефіру, перемішайте. Маска повинна вийти консистенції жирної сметани. Наносимо на очищену шкіру обличчя, уникаючи області очей і губ, на 10-15 хвилин, змиваємо водою, наносимо крем за типом шкіри. Робимо 1 раз на тиждень.

Для комбінованого типу шкіри підійдуть маски на основі глини і вівсяної муки. Візьміть ½ чайної ложки білої глини, ½ чайної ложки вівсяного борошна, 2 чайні ложки картопляного пюре і 2 чайні ложки жирної сметани. Перемішайте. Маска повинна вийти на кшталт консистенції жирної сметани. Наносимо на очищену шкіру обличчя, уникаючи області очей і губ, на 15-20 хвилин, змиваємо водою, наносимо крем за типом шкіри. Робимо 1 раз на тиждень.

Для нормального типу шкіри показана маска на основі свіжого бананового пюре. Візьміть 2 чайні ложки свіжого бананового пюре, 1 чайну ложку гречаного борошна, ½ чайної ложки мигдалевої олії, 4 краплі олійного вітаміну Е. Перемішайте. Наносимо на очищену шкіру обличчя, уникаючи області очей і губ, на 15-20 хвилин, змиваємо водою, наносимо крем за типом шкіри. Робимо 1 раз на тиждень.

Для сухого типу шкіри – крохмальна маска. Візьміть 1 чайну ложку картопляного крохмалю, заваріть (як на кисіль) у 50 мл окропу, остудіть. Додайте 2 чайні ложки жирного сиру, 5-6 крапель олійного вітаміну Е. Перемішайте. Наносимо на очищену шкіру обличчя, уникаючи області очей і губ, на 15-20 хвилин, змиваємо водою, наносимо крем за типом шкіри. Робимо 1 раз на тиждень.